Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sliding stop

3. 1. 2008
ATRAKTIVNÍ
Cvik, který známe pod názvem sliding stop, se využíval zejména při práci s dobytkem. Pro kovboje bylo důležité, aby jeho kůň dokázal reagovat na zastavení krávy taktéž rychlým zastavením a stejně rychle cválat dále. umět tento cvik při práci s dobytkem je pro koně stejně nutné jako umět traverzálu při drezuře. sliding stop se pro mnohé může zdát náročným a snad i nepřirozeným cvikem. Opak je pravdou. Vychází ze zcela přirozeného pohybu koně.
Podkovy: pokud kůň předvádí sliding stop často, měli bychom mu opatřit speciální podkovy, které kováme na zadní nohy. jsou širší a delší než bývají obvykle. také bývají hladké, aby dobře klouzaly.
Cvik: Co to vlastně sliding stop je, Na míst, kde se jezdec chystá zastavit, upře zrak a koně pobídne do lehkého rytmického cvalu, přičemž každým dalším cvalovým krokem se rychlost zvyšuje. Dalším důležitým předpokladem pro správné provedení cviku je, aby kůň cválal klidně a vyrovnaně. pokud se jezdec na koni blíží na svůj vyhlídnutý bod zastavení, hloubce zasedne do sedla, řekne "hoou" a současně nepatrně zvedne otěže, ale nepřitahuje je! V tomto okamžiku kůň podsune záď pod sebe, hřbet je vyklenutý, pohyb předních nohou připomíná klus. tento cvik bychom neměli nikdy provádět na nerovném terénu, vyvarujeme se tak možného zranění koně. Nejvhodnějším povrchem je písek, ale říká se, že správně připravený reiningový kůň by měl umět zastavit stejně tak dobře na tvrdém jako n měkkém povrchu.

Zdroj: Svět koní
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář